
GIETEN – Vanochtend is er een grote brand uitgebroken in het achterste deel van de hoeve waar in het voorste deel café Ponybar aan de Brink in Gieten zit. De brandweer is met meerdere bluswagens ter plaatse om het vuur te bestrijden. Het betreft een rietgedekt pand. Een naastgelegen kinderdagverblijf is ontruimd.
Omstreeks 11:15 uur brak de brand uit. De brand woed aan de achterzijde van het café, waar rook boven het rieten dak uitkomt. Er is opgeschaald naar grote brand. De Veiligheidsregio Drenthe meldt dat de brand nog niet uitslaand is, maar dat er hard wordt gewerkt om te voorkomen dat het vuur overslaat naar een nabijgelegen kinderdagverblijf. Het kinderdagverblijf wordt momenteel ontruimd.
De oorzaak van de brand is nog onbekend. Er zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Overigens is de Ponybar er nagenoeg zonder schade vanaf gekomen. Twee appartementen achter in het pand liepen forse schade op.