
Drogteropslagen – De Landelijke Eenheid van de politie heeft maandagochtend en een deel van de middag onderzoek gedaan in het Ommerkanaal in het Drentse Drogteropslagen. Daarbij werd gebruikgemaakt van een sonar, waarmee werd vastgesteld dat er zich een object onder water bevond.
In overleg werden vervolgens twee duikers van de Landelijke Eenheid ingezet om het onderzoek voort te zetten. Zij troffen een auto aan op de bodem van het kanaal en hebben deze onderzocht om te controleren of er slachtoffers in het voertuig aanwezig waren. Dat bleek niet het geval.
Na afronding van het onderzoek is het gebied weer vrijgegeven en overgedragen aan het waterschap. Zij zullen bepalen wat er met de auto, die diep op de bodem van het kanaal ligt, moet gebeuren.
Het Ommerkanaal wordt overigens al langere tijd niet meer gebruikt voor scheepvaart met een grote diepgang.